top of page

MAĞAZA POLİTİKASI

Müşteri Hizmetleri

İletişim kurmak istediğiniz herhangi bir konuda bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz. Canlı destek hizmetimizle 7/24 bağlantı kurabilir veya iletişim sayfamızda yer alan bilgiler aracılığıyla bize e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca, mesai saatleri içinde telefonla arayarak da uzman personelimizden destek alabilirsiniz. Bizimle her türlü görüşünüz bizim için önemlidir ve memnuniyetinizi sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

Gizlilik ve Güvenlik

Siparişinizin tamamlanması ve size hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırılması için vermiş olduğunuz adres, cep telefonu ve mail adresi gibi kişisel bilgileriniz sadece siparişinizle ilgili işlemlerde kullanılacaktır. Bu nedenle, bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması son derece önemlidir. Size sağlanacak olan hizmetin kalitesini arttırmak ve istediğiniz ürünleri doğru adrese teslim etmek için, adres ve diğer kişisel bilgilerinizin güncelliğinden emin olmanızı öneririz. Bu bilgileriniz başka amaçlar için kullanılmayacaktır.

Mağazamız, Saray Mah. 53 Cad. No 22, Kahramankazan / Ankara adresinde bulunan Ternplas Kochmaier Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti. tarafından işletilmektedir. Mağazamızda sunulan tüm hizmetler şirketimize aittir ve şirketimiz tarafından yönetilmektedir.

 Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir. 

Mağazamızın faaliyetleri sırasında, üyelik veya satın alma işlemleri için gerekli olan çeşitli form ve anketler doldurulabilir. Bu form ve anketler aracılığıyla, üyelerimiz kendileriyle ilgili bazı kişisel bilgileri (örneğin ad, soyad, firma bilgileri, telefon numarası, adres veya e-posta adresi gibi) Mağazamız tarafından toplanmaktadır. Bu bilgiler, sadece üyelerimize daha iyi hizmet sunabilmek ve işlemlerini daha hızlı ve kolay hale getirebilmek için kullanılmaktadır. Mağazamız, üyelerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumakta ve üçüncü taraflarla paylaşmamaktadır.

Firmamız, müşterilerimize ve üyelerimize kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler ve promosyon teklifleri gibi bilgilendirici içerikler sunabilmektedir. Üyelerimiz, bu gibi bilgilendirmeleri alıp almamak konusunda üyelik işlemleri sırasında tercihlerini belirleyebilirler. Ayrıca üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu tercihlerini değiştirme imkanına sahiptirler. Üyelerimize gönderilen herhangi bir bilgilendirme iletisi içinde bulunan linki kullanarak da tercihlerini bildirebilirler.

Müşterilerimizden aldığımız kişisel bilgilerin gizliliği, önemli bir konudur ve bu konuda şirketimiz ciddi bir şekilde taahhüt vermektedir. Elektronik ortamda veya e-posta yoluyla alınan tüm kişisel bilgiler, yürürlükteki yasalara ve yönetmeliklere uygun olarak kullanılacak ve saklanacaktır.

Amacımız, üyelerimizin memnuniyetini sağlamak ve hizmet kalitesini en üst seviyede tutmaktır. Bu nedenle, IP adresi gibi teknik verilerin kaydedilmesi ve kullanılması gibi önlemler alarak, hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirmekteyiz

Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı bir öncelik olarak kabul eder. Gizlilik yükümlülüğümüzün yerine getirilmesi için gereken tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt ediyoruz. Gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli olan tüm önlemleri alacağımızı beyan ediyoruz.

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Mağazamızın güvenliği için 128 bit SSL şifreleme sistemi kullanmaktayız ve bu sayede sizlerin kişisel bilgileri tamamen koruma altındadır. Ternplas Kochmaier olarak, müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliği ve güvenliği bizim için çok önemlidir.

Sitemizde kayıt ettiğiniz tüm kişisel bilgileriniz (teslimat adresleri, telefon numaraları, e-posta adresleri vb.) kesinlikle başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır. Sadece siparişlerinizin kolay ve hızlı bir şekilde işleme konulabilmesi için gerekli olan bilgiler güvenli bir şekilde saklanacaktır.

Ternplas Kochmaier olarak, müşterilerimize her zaman en iyi hizmeti sunmak için çaba gösteriyoruz. Bu çerçevede, kişisel bilgilerinizin gizliliği konusunda son derece titiz davranıyoruz ve herhangi bir şekilde bilgilerinizi açıklamıyoruz.

Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Mağazamızdan alışveriş yaparken, kişisel bilgilerinizin güvende olduğunu bilmenizi istiyoruz. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutarak, online alışveriş sitelerimizde kredi kartı ile yapılan siparişlerin ödeme, fatura ve teslimat adresi bilgileri titizlikle incelenmektedir. İlk kez sipariş veren müşterilerimizin siparişleri, doğruluğunun onaylanması için finansal ve adres/telefon bilgilerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu süreçte, kredi kartı sahibi müşterilerimiz veya ilgili bankalarla gerekli iletişim sağlanabilir. Siparişlerinizin güvenliğini sağlamak için bu adımları atarak, dolandırıcılık gibi olası riskleri önlemiş olacağız.

Kayıt sırasında verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz erişebilir ve bunları değiştirebilirsiniz. Anlaşılır bir şekilde giriş bilgilerinizi koruduğunuz sürece, başkalarının verilerinize erişmesi veya bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu nedenle, tüm kayıt işlemleri 128-bit SSL şifrelemesiyle güvenlik alanında gerçekleştirilir. Bu sistem, uluslararası bir şifreleme standardı olarak kabul edilir ve çözülemez olarak bilinir.

Günümüzde, müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve açık adres ve telefon bilgilerini belirten internet alışveriş siteleri tercih edilir hale gelmiştir. Bu siteler sayesinde herhangi bir konuda ayrıntılı bilgi alabilir ve online alışveriş hizmeti sunan firmanın güvenilirliği konusunda daha sağlıklı bir fikir edinebilirsiniz. Ayrıca, bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi sayesinde herhangi bir sorunuz olduğunda hızlıca yanıt alabilir ve alışveriş deneyiminizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Online alışveriş yaparken, satın alacağınız ürünü satan mağazanın açık adresini ve telefon numarasını kontrol etmeniz önemlidir. Bu bilgileri not alarak, satın alma işlemi öncesinde satıcının güvenilirliğini doğrulayabilirsiniz. Ayrıca, internet sitemizdeki tüm online alışveriş sayfalarında, firmanın adres ve iletişim bilgileri açık bir şekilde belirtilmektedir. Güvenli bir alışveriş deneyimi için bu adımları takip etmenizi öneririz.

MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ

Firmamız, kredi kartı ile mail-order yöntemi kullanarak ödeme alırken, sizden alınacak olan kimlik ve kredi kartı bilgileri gizlilik prensiplerimize uygun şekilde korunacaktır. Bu bilgiler, olası banka sorunlarına karşı 60 gün boyunca bekletilip daha sonra imha edilmektedir. Ödeme yapacağınız tutar, sadece tarafınızdan onaylanmış mail-order formunda belirtilen tutar olacaktır ve kartınızdan herhangi bir ekstra ücret çekimi yapılmayacaktır. Bu sayede, banka itirazlarınız için herhangi bir risk oluşturmayacaktır.

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerinden sorumlu değiliz. Ayrıca, sitemizde yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığıyla kullanıcılara dağıtılır. Bu Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkin olup, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.

İSTİSNAİ HALLER

"Firmamız, kullanıcılara ait bilgileri gizli tutmayı taahhüt etmektedir. Ancak, bazı sınırlı durumlarda Firmamız, kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

  • Kullanıcının açık rızası bulunması halinde,

  • Yürürlükteki yasaların veya düzenlemelerin gerektirdiği durumlarda,

  • Bir hukuk davasının veya yasal sürecin bir parçası olarak,

  • Kullanıcıların haklarını ve güvenliğini korumak için gerekli olduğunda.

Firmamız, yukarıda belirtilen istisnai durumlar haricinde, kullanıcılara ait bilgileri kesinlikle üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Kullanıcıların bilgilerinin gizliliği, Firmamız için en önemli önceliklerden biridir."

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Lütfen dikkat: Herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi kesinlikle yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Bu nedenle, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz sizden kredi kartı bilgilerinizi telefonla veya güvenli bir ödeme sistemi üzerinden talep edecektir. Firmamız, sizin güvenliğiniz için e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez. Lütfen bu konuda dikkatli olunuz ve herhangi bir şüpheniz olduğunda müşteri hizmetleri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

TARAYICI ÇEREZLERİ 

Teknik iletişim dosyaları, bir web sitesini ziyaret eden kişilerin sayısını, her bir kullanıcının siteyi kaç kez ziyaret ettiğini, ziyaret sürelerini ve kullanıcı davranışlarını istatistiksel olarak takip etmek için kullanılır. Bu veriler, kullanıcılara özel tasarlanmış sayfaların oluşturulmasına ve dinamik reklam ve içerik üretimine yardımcı olur.

Teknik iletişim dosyaları, kişisel bilgilerinizi toplamak için tasarlanmamıştır ve ana bellek veya e-postalarınızdan herhangi bir veri almak için kullanılmazlar. Tarayıcılar genellikle teknik iletişim dosyalarını varsayılan olarak kabul ederler, ancak kullanıcılar bu ayarları değiştirerek teknik iletişim dosyalarının engellenmesini veya bir uyarı görüntülenmesini sağlayabilirler.

Bu açıklama, teknik iletişim dosyalarının ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını açıklamaktadır. Herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz, metni düzenleme özelliğini kullanarak istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu açıklama, web sitelerinde kullanılan teknik iletişim dosyalarının (cookie) ne olduğunu ve ne amaçla kullanıldığını açıklar. Teknik iletişim dosyaları, ziyaretçilerin siteye olan etkileşimlerini izleyerek istatistiksel bilgileri toplar ve bu bilgileri kullanarak kişiye özel reklam ve içerik sunumunu mümkün kılar. Teknik iletişim dosyaları kişisel bilgi toplamak için tasarlanmamıştır ve tarayıcılar genellikle varsayılan olarak bunları kabul eder. Ancak, kullanıcılar tercihlerine göre teknik iletişim dosyalarının kabul edilip edilmeyeceğini veya uyarı verilmesini sağlayacak ayarları değiştirebilirler.

Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

"Firmamızla iletişime geçmek veya Gizlilik Politikamız ile ilgili herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, lütfen aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşın:

Ternplas Kochmaier Mühendislik San. Tic. Ltd Şti.

Saray Mah. 53 Cad. No.22

TR-06980 Kahramankazan / Ankara

info@kochmaier.com

+90 312 815 25 20

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.TARAFLAR

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

A.‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra "MÜŞTERİ" olarak anılacaktır)

B.‘SATICI’ ; (sözleşmede bundan sonra "SATICI" olarak anılacaktır)

UNVAN: Ternplas Kochmaier Mühendislik San. Tic. Ltd Şti.

ADRES:

Saray Mah. 53 Cad. No.22

TR-06980 Kahramankazan / Ankara

İşbu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

2.TANIMLAR

Bu anlaşmanın yorumlanması ve uygulanması kapsamında, aşağıdaki terimler şu açıklamaları içermektedir:

Bakan: Gümrük ve Ticaret Bakanı

Bakanlık: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Kanun: Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun No. 6502 Yönetmelik: Uzaktan Sözleşmeler Yönetmeliği (RG: 27.11.2014/29188)

Hizmet: Tüketiciler arasındaki, mal teslimini içermeyen herhangi bir ücret veya yükümlülük konusu olan işlem.

Satıcı: Ticari veya mesleki faaliyeti kapsamında tüketiciye mal sunan veya mal sağlayan tarafın adına veya hesabına hareket eden şirket.

Alıcı: Ticari veya mesleki olmayan amaçlarla bir mal veya hizmeti satın alan, kullanımından yararlanan veya bundan faydalanan herhangi bir gerçek veya tüzel kişi.

Web sitesi: Satıcının web sitesi.

Sipariş veren: Satıcının web sitesi üzerinden bir mal veya hizmet talep eden gerçek veya tüzel kişi.

Taraflar: Satıcı ve alıcı.

Sözleşme: Satıcı ve alıcı arasında imzalanan bu anlaşma.

Mal: Satın alınan ve satılan hareketli mallar ve yazılım, ses, görüntü ve benzeri elektronik kullanım için oluşturulan maddi olmayan mallar.

3.KONU

Bu sözleşme, ALICI'nın SATICI'ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiği ürünün özellikleri ve satış fiyatıyla ilgili olarak, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.

Web sitesinde listelenen ve reklamı yapılan fiyatlar satış fiyatıdır. Reklamı yapılan fiyatlar ve vaatler güncellenene veya değiştirilene kadar geçerlidir. Belirli bir süre için duyurulan fiyatlar, belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

4. SATICI BİLGİLERİ

Ternplas Kochmaier Mühendislik San. Tic. Ltd Şti.

Saray Mah. 53 Cad. No.22

TR-06980 Kahramankazan / Ankara

info@kochmaier.com

+90 312 815 25 20

5. ALICI BİLGİLERİ

Teslim edilecek kişi

Teslimat Adresi

Telefon

Faks

Eposta/kullanıcı adı

6. SİPARİŞ VEREN KİŞİ BİLGİLERİ

Ad/Soyad/Unvan

Adres

Telefon

Faks

Eposta/kullanıcı adı

7. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ

7.1. Satıcı tarafından sunulan ürünlerin ve hizmetlerin temel özellikleri, türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve adedi internet sitesinde yayınlanmaktadır. Kampanya düzenlenmiş ise ilgili ürünlerin temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.

7.2. Sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır ve güncellenene veya değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

7.3. Sözleşme konusu mal veya hizmetin satış fiyatı, tüm vergiler dâhil olarak aşağıda gösterilmiştir.

Ürün AçıklamasıAdetBirim FiyatıAra Toplam

(KDV Dahil)

Kargo Tutarı

Toplam :

 

Ödeme Şekli ve Planı

Teslimat Adresi

Teslim Edilecek kişi

Fatura Adresi

Sipariş Tarihi

Teslimat tarihi

Teslim şekli

7.4. Ürün sevkiyat masrafı, yani kargo ücreti, ALICI tarafından karşılanacaktır.

8. FATURA BİLGİLERİ

Ad/Soyad/Unvan

Adres

Telefon

Faks

Eposta/kullanıcı adı

Fatura teslim : Fatura sipariş teslimatı sırasında fatura adresine sipariş ile birlikte 

teslim edilecektir.

9. GENEL HÜKÜMLER

9.1. ALICI, SATICI’nın internet sitesinde yer alan sözleşme konusu ürünün temel özellikleri, satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimata ilişkin ön bilgilerini okuduğunu ve bu konuda bilgi sahibi olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Ayrıca alıcı, ön bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit ettiğini ve mesafeli satış sözleşmesinin kurulması için gerekli olan adresi, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikleri, ürünlerin vergiler dahil fiyatını, ödeme ve teslimat bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak aldığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

9.2. Ürünlerin teslimatı, internet sitesindeki ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında, ALICI'nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu süre, yasal olarak 30 günü aşmayacaktır. Eğer ürün, belirtilen süre içinde ALICI'ya veya ALICI'nın belirttiği adrese teslim edilemezse, ALICI, sözleşmeyi feshetme hakkına sahip olacaktır.

9.3. SATICI, Sözleşme konusu ürünü, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeyi, üründe bulunan herhangi bir ayıptan arınmış olarak yasal mevzuat gereklerine uygun bir şekilde sağlamakla yükümlüdür. Ayrıca, SATICI, işin gerekliliklerine göre varsa garanti belgeleri, kullanım kılavuzları, işin gerektirdiği bilgi ve belgeleri de teslim etmeyi taahhüt eder. SATICI, işi doğruluk ve dürüstlük esaslarına uygun bir şekilde yerine getirecektir ve hizmet kalitesini koruyup artırmak için gerekli çabayı gösterecektir. İşin ifası sırasında, SATICI, gerekli dikkat ve özeni gösterecek, ihtiyatlı ve öngörülü davranacaktır.

9.4. SATICI, sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirebilmek için eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir. Ancak, bunu yapmadan önce ALICI'yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak zorundadır.

9.5. SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması durumunda, öğrendiği tarihten itibaren en geç 3 gün içinde bu durumu yazılı olarak ALICI'ya bildirmek zorundadır. SATICI, 14 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI'ya iade etmeyi taahhüt eder.

9.6. ALICI, Sözleşme konusu ürünün teslimi için bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylayacağını kabul eder. Ancak, ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi durumunda, SATICI'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erecektir.

9.7. ALICI, Sözleşme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda sözleşme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI'ya ödenmemesi halinde, ALICI Sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. bu metni değiştir.

9.8. SATICI, tarafların iradesi dışında gelişen, önceden öngörülemeyen ve tarafların borçlarını yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin oluşması gibi mücbir sebepler halleri nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya derhal bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI da siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini SATICI’dan talep etme hakkını haizdir.

ALICI tarafından siparişin iptal edilmesi halinde, SATICI siparişin iptal edildiğine dair bir onay mesajı gönderecektir. ALICI’nın nakit ile yaptığı ödemelerde, ürün tutarı 14 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. ALICI, SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasına ilişkin sürecin tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğunu ve olası gecikmeler için SATICI’yı sorumlu tutamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Bu metin, tarafların mücbir sebep hallerinde uygulanacak prosedürleri belirlemektedir. Bu nedenle, sözleşmedeki bu hükümler, tarafların onayı olmadan değiştirilemez.

9.9. SATICI, ALICI tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra güncellenen iletişim bilgileri üzerinden ALICI'ya ulaşma hakkına sahiptir. Bu iletişim, mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmeleri veya diğer yollarla gerçekleştirilebilir ve pazarlama, bildirim veya diğer amaçlar için kullanılabilir. ALICI, sözleşmeyi kabul ederek SATICI'nın kendisine yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul eder ve beyan eder.

9.10. ALICI, sözleşme konusu mal veya hizmeti teslim almadan önce dikkatlice kontrol ederek, ezik, kırık, ambalajı yırtılmış veya başka şekilde hasarlı ve ayıplı bir mal veya hizmeti kargo şirketinden teslim almamalıdır. Teslim alınan mal veya hizmetin sağlam olduğu varsayılacaktır. Mal veya hizmetin tesliminden sonra, ALICI'nın özenle koruması ve kullanmaması gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal veya hizmet kullanılmamalı ve fatura iade edilmelidir.

9.11. Sipariş sırasında kullanılan kredi kartı sahibi ile ALICI'nın aynı kişi olmaması veya siparişte kullanılan kredi kartının güvenlik açığı tespit edilmesi durumunda, SATICI kredi kartı sahibinin kimlik ve iletişim bilgilerini, siparişte kullanılan kredi kartının bir önceki aya ait ekstresini veya kredi kartı sahibinin bankasından kredi kartının kendisine ait olduğuna dair bir yazıyı ALICI'dan isteyebilir. Bu bilgi ve belgeler temin edilene kadar sipariş durdurulur ve talep edilen bilgi ve belgeler 24 saat içinde temin edilemezse SATICI siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

9.12. ALICI, SATICI'nın internet sitesine kaydolurken verdiği kişisel ve diğer bilgilerin doğru olduğunu beyan eder ve aynı zamanda bu bilgilerin gerçeğe aykırılığından kaynaklanacak tüm zararları SATICI'ya bildirildiği takdirde derhal ve tamamen tazmin edeceğini taahhüt eder.

9.13. SATICI'ya ait internet sitesinin kullanıcısı olarak, ALICI yasal mevzuat hükümlerine uymayı kabul eder ve bunları ihlal etmemeyi taahhüt eder. Aksi takdirde, ortaya çıkabilecek tüm hukuki ve cezai yükümlülükler yalnızca ve sadece ALICI'yı bağlar.

9.14. ALICI, SATICI'ya ait internet sitesini genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız eden, taciz edici, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz eden şekillerde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetlerini kullanmasını engelleyen veya zorlaştıran spam, virüs, trojan vb. gibi faaliyetlerde bulunamaz.

9.15. SATICI'ya ait internet sitesi üzerinden, SATICI'nın kontrolü dışında ve/veya üçüncü kişilerin sahip olduğu ve/veya işlettiği diğer web sitelerine ve/veya diğer içeriklere bağlantılar sağlanabilir. Bu bağlantılar ALICI'nın gezinmesini kolaylaştırmak için sağlanır ve herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklemez ve bağlantılı web sitesinde bulunan bilgilere yönelik herhangi bir garanti vermez.

9.16. Bu sözleşmede belirtilen hükümlerden bir veya birkaçını ihlal eden üye, bu ihlalin hukuki ve cezai sonuçlarından şahsen sorumlu olup, SATICI'yı bu ihlallerden arındıracaktır. Ayrıca, bu ihlal nedeniyle hukuki bir işlem başlatılması durumunda, SATICI üyeye üyelik sözleşmesine uymama nedeniyle tazminat talebinde bulunma hakkını saklı tutar.

10. CAYMA HAKKI

10.1. Mesafeli sözleşme ile satılan mallarla ilgili olarak, alıcı (ALICI) ürünü kendilerine veya belirttikleri kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde, herhangi bir yasal veya cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve herhangi bir neden belirtmeksizin SATICI'ya bildirimde bulunarak sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmetlerin sunulmasıyla ilgili mesafeli sözleşmelerde ise bu süre sözleşmenin imzalanma tarihinden itibaren başlar. Tüketici onayıyla hizmetin süresi dolmadan başlanılan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkından kaynaklanan masraflar SATICI tarafından karşılanacaktır. Alıcı (ALICI) bu sözleşmeyi kabul ederek cayma hakkı konusunda bilgilendirildiklerini kabul eder.

10.2. Cayma hakkının kullanılması için yazılı bildirim, 14 günlük süre içinde kayıtlı posta, faks veya e-posta yoluyla SATICI'ya gönderilmeli ve ürün, bu sözleşmede "Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olmalıdır. Bu hak kullanıldığında,

a) Üçüncü kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün faturası gönderilmelidir (İade edilecek ürüne ait fatura kurumsal ise, iade eden şirket tarafından düzenlenen iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Kurumsal adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.)

b) İade formu,

c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarları eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.

d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 gün içinde alıcıya toplam bedeli ve borç altına sokan belgeleri iade etmek ve iade edilecek ürünü 20 gün içinde teslim almakla yükümlüdür.

e) Ürünün değerinde alıcının (ALICI) kusurundan kaynaklanan bir azalma veya iade edilmesi imkansız hale gelirse, alıcı kusur oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde ürünün uygun kullanımından kaynaklanan herhangi bir değişiklik veya zarardan alıcı sorumlu değildir.

f) Cayma hakkının kullanımı, kampanya limit tutarının limitin altına düşmesine neden olursa, kampanya kapsamında elde edilen indirim tutarı iptal edilecektir.

11. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca, Yönetmelik gereği çekilme süresi sona ermeden önce tüketicinin onayı ile başlayan hizmetlere ilişkin çekilme hakkı kullanılamaz.

Kimyasal sadece ambalajları açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış durumda iade edilebilir.

12. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, kredi kartı ile yapacağı ödemelerde zamanında ve eksiksiz ödeme yapacağını taahhüt eder. Ancak, herhangi bir nedenle ödeme yapamaması durumunda, kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde kart sahibi banka ile faiz ve ceza gibi yasal yükümlülükleri kabul eder. Banka, geciken ödemeler için hukuki yollara başvurma hakkına sahiptir ve bu durumda ortaya çıkacak masraflar ile vekâlet ücretleri ALICI tarafından ödenir. Ayrıca, ALICI, borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde SATICI'nın uğrayabileceği zarar ve ziyanları da karşılamayı kabul eder.

13. YETKİLİ MAHKEME

Bu sözleşmeden kaynaklanacak uyuşmazlıkların çözümü için, tüketici işlemleri ile ilgili mevzuatta belirtilen parasal sınırlar dikkate alınarak, tüketici veya işletmenin yerleşim yerindeki tüketici sorunları hakem heyeti veya tüketici mahkemesi gibi ilgili yargı mercilerine başvurulacaktır. Ancak, bu sözleşme ticari amaçlarla yapılmaktadır ve taraflar arasındaki herhangi bir uyuşmazlıkta, tarafların anlaşması veya ticari işletmenin faaliyet gösterdiği ildeki ticaret mahkemesi yetkili olacaktır.

14. YÜRÜRLÜK

ALICI, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde, işbu sözleşmenin tüm şartlarını okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. SATICI, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede yer aldığını ve ALICI tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.

Satıcı: Ternplas Kochmaier Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.

Alıcı:

Tarih:

Ödeme Yöntemleri

- EFT/Havale

- Kredi Kartı

bottom of page